" href="/rss" /> هفت نکته برای خانم های باردار - بررسی اصولی روابط زناشوئی
X
تبلیغات
پخش زنده جام جهانی

هفت نکته برای خانم های باردار - بررسی اصولی روابط زناشوئی

آموزش مسائل زناشوئی و مسائل مربوطه به آن

 

آموزش کامل زندگی زناشویی


مجموعه کامل و بی نظیر که در هیچ کجا یافت نخواهد شد

راهنمای زناشویی و بهداشت و رفتار جنسی در آذر سال 1391

پکیج کامل و بسیار بی نظیر برای راهنمایی تمامی زوج ها

مهارتهایی که امنیت و آسایش زندگی شما را تامین می کند

قابل پخش بر روی تمام دستگاه های DVD خانگی و کامپیوترهفت نکته برای خانم های باردار
نویسنده : samad - ساعت 12:41 روز 1388/10/10
 


هفت نکته برای خانم های باردار


بارداری همچون سفر در یک مسیری است که خیلی تحت کنترل شما نیست، ولی همچنان که به تولد نوزاد خود نزدیک می شوید، گویی در مسیر کوه از قله به سرازیری و در آخر به زمین هموار می رسید. با تحمل زمان این شیب تند و رعایت بعضی راهکارهای ساده، می توانید وضع حمل خود را از نظر روحی تداوم بخشید. در اینجا به هفت نکته از این راهکارها اشاره می کنیم:

1-     برای هر زن، تولد نوزاد بزرگترین تحول در زندگی او است .

به یاد داشته باشید تولد فرزند یک تکامل نیست بلکه مرحله ای از زندگی یک زن به عنوان مادر است، مسلما" هیچ وقت وقوع اتقافات مهم و کسب موفقیت های دلخواه در زندگی بدون درد و سختی نبوده است، همانطور که شما در کار گروهی با دوستان یا در محیط کار خود با گذراندن سختی های کار به موفقیت ها نائل می شوید، برای رسیدن به لبخند شیرین کودک خود نیز باید سختی های آن را هم تحمل کنید.

-     سعی کنید چگونگی وضع حمل را خود انتخاب کنید.

حتی المقدور سعی کنید نوع وضع حمل را خود انتخاب کنید؛ طبیعی، سزارین، زایمان بدون درد و ...

3-     با احساسات منفی خود بجنگید.

باید همواره محیطی آرام و بدون استرس را برای دوران بارداری داشته باشید تا به هنگام وضع حمل، زایمانی آسان و بدون ضربه ی روحی را تجربه کنید و این تنها به افراد و محیط شما بستگی دارد و خود به خود نیست.

4-     تشویق همسر و اطرافیان همواره انگیزه ی شما را بر این امر خارق العاده بالا می برد.

چگونگی حمایت و اهمیت از جانب همسر شما است که به منفی یا مثبت بودن اثرات دوران بارداری تأثیر می گذارد و در صورت مثبت بودن، انگیزه شما را افزایش می دهد.

5-     یاری و حمایت مثبت اطرافیان به شجاعت زن باردار کمک می کند

زمانی که در دوران بارداری کلافه و نگران هستید، حمایت و کمک همسر و اطرافیان می تواند شما را از آن حالت در آورد و به جای اینکه ساعتها به دنبال پاسخ های سوالهای مانده بی شمار در ذهن خود باشید، می توانید از آنها کمک بگیرید. این شما را بسوی یافتن نیازهای خود سوق می دهد.

6- قبول کنید که برخی مسائل در حیطه ی کنترل شما نیستند.

با تسیلم شدن در برابر تقدیر و طبیعت انسان، می توانید بر ترسهای خود غلبه کنید. حقیقت این است که شما قادر نیستید بهترین باشید و فقط در حد مسائل علمی می توانید بر مراحل رشد جنین خود کنترل کنید نه بیشتر. اما با نزدیک شدن به زمان تولد نوزاد، باید تحت نظارت پزشک و مراقبتهای خاص آن دوران باشید.

7- به دنیا آوردن بچه توسط شما امری است خارق العاده اما از طرف خداوند

این نعمت موهبتی است با اراده ی خداوند، براستی هیچ مادری نمی تواند دقیقا" به اینکه فرزندش چه شکلی می شود و چه قدر رشد دارد واقف باشد. تولد یک نوزاد امری است اختیاری ولی تنها از این نظر که می توانید با رعایت نکات لازم رشد کودک خود را از نظر علمی کنترل کنید، نه اینکه بهترین انسان را از هر نظر کامل به دنیا آورید!

اما همواره به یاد داشته باشید، از نظر طبیعی، عملی و پزشکی، شما به عنوان مادر در گردش تولد یک انسان نقشی با شکوه و بزرگ را  ایفا می کنید و در این تحول شگفت انگیز، حکم اساسی را بر عهده دارید، به همین دلیل،  همیشه و همه جا در جایگاه مادر قابل تقدیر هستید و  از این بابت به شما تبریک می گوییم.


 
comment نظرات (0)
 
 


 
مسائل زناشوئی - عکس طبیعت - مدل لباس - عکس بازیگران - دکوراسیون منزل