" href="/rss" /> بیماریهای قارچی پوست ، در فصل گرم و دررطوبت، تعریق و گرما شیوع ب - بررسی اصولی روابط زناشوئی
X
تبلیغات
پخش زنده جام جهانی

بیماریهای قارچی پوست ، در فصل گرم و دررطوبت، تعریق و گرما شیوع ب - بررسی اصولی روابط زناشوئی

آموزش مسائل زناشوئی و مسائل مربوطه به آن

 

آموزش کامل زندگی زناشویی


مجموعه کامل و بی نظیر که در هیچ کجا یافت نخواهد شد

راهنمای زناشویی و بهداشت و رفتار جنسی در آذر سال 1391

پکیج کامل و بسیار بی نظیر برای راهنمایی تمامی زوج ها

مهارتهایی که امنیت و آسایش زندگی شما را تامین می کند

قابل پخش بر روی تمام دستگاه های DVD خانگی و کامپیوتربیماریهای قارچی پوست ، در فصل گرم و دررطوبت، تعریق و گرما شیوع ب
نویسنده : samad - ساعت 11:39 روز 1387/11/19
 

بیماریهای قارچی پوست را جدی بگیرید .
بیماریهای قارچی پوست جزء گروه بیماریهای عفونی هستند، در فصل گرم شیوع بیشتری دارند، رطوبت، تعریق و گرما باعث گسترش این بیماری ها شده و بهترین راه پیشگیری رعایت بهداشت فردی است.
به گزارش خبرنگار سایت پزشکان بدون مرز  ،  قارچ های پوستی معمولاً باعث نفوذ در لایه های سطحی پوست و در شکل های مختلفی ظاهر می شوند و دارای انواع مختلفی هستند:
“پیتریازیس ورسیکالر”، یک قارچ سطحی پوست است که به صورت لکه های قهوه ای و سفید بیشتر در تنه و قسمتهای جلویی اندام ها بروز می یابد، عامل این قارچ در پوست همه افراد وجود دارد و در شرایط مناسب اعم از رطوبت، تعریق و عوامل نامشخص دیگر باعث بیماری زایی و تظاهرات پوستی خاص می شود. این بیماری به خصوص در افرادی که تعریق شدید داشته و یا دائم در محیط های مرطوب هستند شیوع و گسترش بیشتری دارد.
قارچ های سطحی پوست نوع دیگری از این بیماریها است و می توانند حتی ناخن های دست ، پا و ناحیه کشاله ران را نیز درگیر کنند.
دسته دیگری از قارچ های پوستی” عفونتهای برفک ” است که به صورت لکه های سفید در مخاط دهان و زبان دیده می شود و در افراد بالغ این دست عفونتها به صورت دانه های چرکی در نواحی مختلف بخصوص در چین ها نظیر کشاله ران و زیر بغل بروز می یابد.
بسیاری عفونتهای سطحی قارچی پوست در صورتی که تشخیص درستی داده شوند درمان راحت و سریعی دارند و در غیر اینصورت اگر تشخیص درست نباشد ممکن است بیمار مدتها تحت درمانهای غلط قرار گیرد.
بهترین راه برای پیشگیری از عفونتهای قارچی را رعایت بهداشت فردی و عدم تماس با فرد مبتلا است . مثلا  فردی که دچار عفونتهای قارچی می شود بهتر است تا درمان کامل از تماس در محیط ها و اماکن عمومی نظیر استخرها بپرهیزد تا عفونت به دیگران منتقل نشود.
در خصوص عفونت های قارچی سر نیز کودکی که مبتلا به این عفونت می شود بهتر است تا درمان قطعی از تماس با بچه های دیگر در محیط مدرسه به دور باشد.
وی اظهار داشت :بدن به صورت طبیعی میزبان انواعی از میکرو ارگانیسم ها شامل باکتریها و قارچ ها بوده ، برخی از این میکرو ارگانیسم ها برای بدن مفید هستند. بقیه ممکن است به سرعت تولید مثل کنند و عفونت ها را تشکیل دهند.
قارچ ها می توانند روی بافت های مرده مو، ناخن ها و لایه های بیرونی پوست زندگی کنند،عفونت های قارچی ناخن اغلب بیشتر در بالغین دیده و این عفونت ها اغلب به دنبال عفونت قارچی پا هستند.
“درمان عفونت های قارچی ناخن ممکن است مشکل باشد و اغلب عود می کنند. ناخن های پا اغلب بیش از ناخن های دست مبتلا می شوند.”
افرادی که به صورت مداوم به استخرهای شنای عمومی ، ژیمناستیک ، یا حمام های عمومی می روند و کسانی که زیاد عرق می کنند، به صورت معمول عفونت های شبه مخمری دارند، زیرا قارچ هایی که این عفونت ها را ایجاد می کنند در نواحی گرم و مرطوب رشد دارند.
خـطر ابتـلا به یک عفونت قارچی با کفش های تـنگ،رطوبت طولانی مدت پوست یا جراحـات کوچک پوست یا ناخن، افزایـش می یابد.
شکنندگی، بد رنگ شدن، ازدست رفتن حالت صیقلی و درخشندگی ناخن، ضخیم شدن ناخن، بد ریختی شکل ناخن، تکه تکه شدن ناخن، نرم شدن (جداشدن) ناخن  از علایم عفونت است.


 
comment نظرات (0)
 
 


 
مسائل زناشوئی - عکس طبیعت - مدل لباس - عکس بازیگران - دکوراسیون منزل